"Χρύσος" Πανναξιακός με Δημητράκη - Υφαντίδου

Ο Πανναξιακός μέσω του τμήματος στίβου έγραψε ιστορία… Ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του …βάθρου καθότι μετά το πέρας του 30ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος αναδείχτηκε όχι μόνο η καλύτερη επαρχιακή ομάδα στους Άνδρες (2η φορά) αλλά και στις Γυναίκες (1η φορά) αποδεικνύοντας ότι η πολύ καλή δουλειά που γίνεται εδώ και τρία χρόνια αρχίζει να αποδίδει καρπούς. Και βέβαια ήταν 4η θέση στη Γενική Βαθμολογία πίσω από ιστορικές ομάδες του κλασσικού αθλητισμού όπως ο Ολυμπιακός, η ΑΕΚ και η Κηφισιά… Όμως, θα μπορούσε να είχε πάει και καλύτερα αλλά είχε ατυχίες (Παπούλιας, Μπαϊράμη, Κωνσταντάς) που παίζουν ρόλο στους αγώνες στίβους και θα μπορούσε να διεκδικήσει καλύτερη θέση κυρίως στις γυναίκες όπου η μάχη ήταν αμφίρροπη έως την τελευταία στιγμή.

Πρόσωπα των αγώνων για τον Πανναξιακό; Ο …βετεράνος στο είδος του Ανδρέας Δημητράκης, ο μοναδικός που έκανε νταμπλ στους αγώνες κερδίζοντας στα 1500 και 3000 μέτρα αντίστοιχα και μάλιστα με εντυπωσιακές διαφορές για τα δεδομένα των αγώνων. Στα 3.000 μέτρα κατέβηκε για πρώτη φορά σε επίσημο αγώνα και «έριξε» εννέα δεύτερα, στον 2ο γνωστό μας από την αγάπη του και παρουσία στη Νάξο, Κώστα Γκελαούζο, ο οποίος αγωνίστηκε με την φανέλα του Παναθηναϊκού. Το …ατύχημα για τον Δημητράκη είναι ότι εντός συνόρων δεν έχει αντίπαλο, τρέχει μόνος του με αποτέλεσμα να μην μπορεί να πετύχει τους στόχους που έχει θέσει για προκρίσεις σε αγώνες Παγκοσμίου επιπέδου…

Το δεύτερο πρόσωπο δεν είναι άλλο από την …πρωτάρα στο κλειστό στίβο Σοφία Υφαντίδου, η οποία κατέβηκε στο 5αθλο, κινήθηκε σε χαλαρούς ρυθμούς εν είδη προπόνησης και σημείωσε τη 10η καλύτερη επίδοση όλων των εποχών στον κλειστό στίβο…

Τι έκαναν οι υπόλοιποι αθλητές του Πανναξιακού; Ο Ακτύπης στη σφαιροβολία ήταν 4ος, οι Σαλαβούρος και Μανδηλαράς στα σύνθετα τερμάτισαν 7ος και 10ος αντίστοιχα (ο Μανδηλαράς στο μεγαλύτερο μέρος των αγώνων έτρεξε τραυματίας αλλά δεν εγκατέλειψε προς τιμή του), ο Γιώργος Δημητράκης ήταν 5ος στα 800 μέτρα ενώ ο Παπούλιας δεν κατέβηκε τελικά γιατί προτίμησε να προφυλαχτεί ενόψει του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Ανωμάλου δρόμου στο τέλος Φεβρουαρίου… Όσο για τους δρομείς Σπέγγο και Κωνσταντά έμειναν στα προκριματικά… Στις γυναίκες, η Κουτσουμπού ήταν 3η στο άλμα εις μήκος και η Έφη Θεοδώρου τερμάτισε 5η σε 200 και 400 μέτρα αν και 400αρα στα εμπόδια, ενώ η μικρή Μπαϊράμι έτρεξε μόνο στα προκριματικά των 60 μέτρων…

Μύκονος    
Για τη Μύκονο, το πρόσωπο των αγώνων ήταν ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ που σημείωσε πανελλήνιο ρεκόρ στα 5.000 βάδην (19.08.74 έναντι 19.11.07 που είχε ο ίδιος από πέρυσι). Εξαιρετική εμφάνιση από την Έμμη Ιωακειμίδου στο πένταθλο γυναικών καθώς βρέθηκε στη δεύτερη θέση, πίσω από την Σοφία Υφαντίδου του Πανναξιακού με 3.409 βαθμούς. Και στο ίδιο αγώνισμα η Αρμάου ήταν 10η… Η Παντερμαλή δεν πήρε μέρος στο πένταθλο αλλά ήταν 6η στη σφαιροβολία και ο Ματζιάρ έτρεξε στα 3.000 μέτρα πέτυχε νέο ατομικό ρεκόρ με 9.02.95. Τέλος, ο Αμπτούλ λόγω τραυματισμού δεν ολοκλήρωσε τη προσπάθειά του στα προκριματικά των 200 μέτρων..

Παγκόσμιο ρεκόρ

Από εκεί και πέρα, το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα είχε εντυπωσιακές στιγμές… Ένα Παγκόσμιο ρεκόρ (Εμμανουήλ Καραλής στην κατηγορία των Παίδων στο επί κοντώ με 5,53 μ. με τη πρώτη προσπάθεια σπάζοντας το ρεκόρ του Ζερμάν Κιαραβίλιο με 5,51 μ. από τις 1/5/2004), ο Παναγιώτης Μπανιώτης με 2.33 έπιασε το όριο για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα του Πόρτλαντ (17-20 /03) και είναι ο 5ος αθλητής μετά τους Φιλιππίδη, Κυριακοπούλου, Στεφανίδη (άλμα επί κοντώ) και Δουβαλίδη (60 μ. μετ΄’ εμποδίων)  και η Παπαχρήστου στο τριπλούν με το καλημέρα έπιασε το όριο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο (οκτώ ήδη αθλητές έχουν τσεκάρει διαβατήριο για Βραζιλία). Επίσης είχαμε ουκ ολίγα ατομικά ρεκόρ και ρεκόρ σε επίπεδο εφήβων και νεανίδων…  

Όλα τα αποτελέσματα (τελικοί – προκριματικά) και η παρουσία των αθλητών Πανναξιακού και ΑΟ Μυκόνου

Α' ημέρα - Τελικοί

60 M ΑΝΔΡΩΝ

1. ΤΣΑΚΩΝΑΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ-ΣΤΕΦ. 1990 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 6.62 9

2. ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1990 ΓΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 6.72 7

3. ΤΡΙΒΥΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1987 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 6.73 6

60 M ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΑΝΝΑ-ΡΑΜΟΝΑ 1989 Α.Ε.Κ 7.37 9

2. ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ-ΧΑΤΖΗΡΗΓΑ ΡΑΦΑΗΛΙΑ 1994 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 7.49 7

3. ΒΕΝΙΕΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1995 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 7.50 6

400 M ΑΝΔΡΩΝ

1. ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1996 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 48.61 9

2. ΝΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1994 ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 49.54 7

3. ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ 1995 ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 49.70 6

400 M ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 1990 ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 53.60 9

2. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΝΑ 1990 ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 54.88 7

3. ΖΥΓΟΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 1992 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 55.44 6

4. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ 1993 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 55.96 5

1500 M ΑΝΔΡΩΝ

1. ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1990 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 3:43.10 9

2. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ 1997 ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ 3:48.27 7

3. ΜΗΛΙΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΠΑΝΑΓΙ 2000 ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ 3:59.09 6

1500 M ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΠΑΝΑΓ 1996 ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 4:22.16 9

2. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ-ΒΑΣΙΛΙΚ 1995 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 4:50.13 7

3. ΜΑΡΓΑΡΩΝΗ ΠΕΛΑΓΙΑ-ΕΜΜΑΝΟΥ 1992 ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΥΡΩΝΑ 4:52.81 6

5000 ΒΑΔΗΝ ΑΝΔΡΩΝ

1. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1988 ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ 19:08.74 9 Π.Ρ.Α.

2. ΝΤΕΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΛ 1994 ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 20:54.30 7

3. ΒΑΙΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1995 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 21:08.94 6

3000 ΒΑΔΗΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΤΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1990 ΓΣ ΒΕΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛ 13:31.84 9

2. ΒΑΙΤΣΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 1998 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 13:48.41 7

3. ΜΑΚΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 1978 ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 13:53.91 6

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

1. ΜΠΑΝΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1986 ΠΜΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΟΜΟΤΗ 2.33 9

2. ΜΕΡΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1999 ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙ 2.14 7 Π.Ρ.Π.

3. ΠΑΤΡΑΜΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1995 Ο.Φ.Η. 2.11 6

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ

1. ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1986 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 5.70 9

2. ΠΑΤΣΟΥΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1987 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 5.53 7

3. ΚΑΡΑΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1999 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 5.53 6

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

1. ΜΕΡΤΖΑΝΙΔΗΣ-ΔΕΣΠΟΤΕΡ ΜΙΧΑΗΛ 1987 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 7.68 9

2. ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 1998 ΓΕ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 7.30 7

3. ΚΑΨΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1991 Α.Ε.Κ 7.26 6

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΑΛΕΞΟΥΛΗ ΧΑΙΔΩ 1991 ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 6.33 9

2. ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1989 Α.Ε.Κ 6.24 7

3. ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1994 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 5.90 6

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

1. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 1991 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 17.28 9

2. ΜΠΟΥΖΙΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1991 ΓΣ ΤΑ ΛΥΚΑΙΑ 17.14 7

3. ΛΑΤΙΦΛΛΑΡΙ ΦΡΑΝΤΣΙ 1996 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 17.07 6

4. ΑΚΤΥΠΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1988 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 15.78 5

Β' ημέρα - Τελικοί

200 M ΑΝΔΡΩΝ

1. ΤΡΙΒΥΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1987 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 21.48 9

2. ΑΓΟΡΙΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1995 ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 21.90 7

3. ΣΤΕΦΑΝ ΦΛΟΡΙΑΝ 1999 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 22.12 6

200 M ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΦΕΡΡΑ ΑΝΔΡΙΑΝΑ 1988 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 23.89 9

2. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 1990 ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 24.22 7

3. ΒΕΝΙΕΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1995 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 24.70 6

5. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ 1993 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 25.06 4

800 M ΑΝΔΡΩΝ

1. ΜΙΧΑΗΛΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 1991 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1:51.55 9

2. ΚΑΛΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1998 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 1:52.30 7

3. ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ 1989 ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 1:53.83 6

6. ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΑΘΑΝΑΣ 1993 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 1:56.29 3

800 M ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΦΙΛΑΝΔΡΑ ΕΛΕΝΗ 1984 ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 2:05.80 9

2. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1994 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2:06.66 7

3. ΠΑΠΑΔΗΜΑΤΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ 1995 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 2:14.30 6

60 Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

1. ΚΙΑΦΑΣ ΜΙΧΑΗΛ 1993 Α.Ε.Κ 8.11 9

2. ΣΑΙΣΑΝΑΣ ΝΙΚΟΣ 1983 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 8.12 7

3. ΜΠΕΚΙΑΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1994 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ 20 8.23 6

60 Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΠΕΣΙΡΙΔΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 1992 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 8.26 9

2. ΤΕΡΖΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 1997 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 8.80 7

3. ΣΑΜΑΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 1995 ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕ 8.81 6

3000 M ΑΝΔΡΩΝ

1. ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1990 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 8:12.35 9

2. ΓΚΕΛΑΟΥΖΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1990 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 8:21.38 7

3. ΜΑΓΓΙΝΑΣ ΔΗΜΟΣ 1982 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 8:23.03 6

14. ΜΑΤΖΙΑΡ ΜΑΤΕΟΥΣ-ΚΣΙΣΤΟΦ 1994 ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ 9:02.95

χ ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1987 ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ ΑΣ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ

χ ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1997 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ

3000 M ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΜΑΝΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ 1991 ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ 10:12.35 9

2. ΛΑΓΩΝΙΔΟΥ ΡΟΔΑΜΑ 1995 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 10:18.22 7

3. ΛΕΒΕΝΤΑΚΗ-ΓΙΑΝΝΙΚΑΚΗ ΕΛΕΝΗ 1984 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 10:21.72 6

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΖΑΚΚΑ ΙΩΑΝΝΑ 1996 ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 1.77 9

2. ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1993 ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ 1.77 7

3. ΚΑΛΑΘΑ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ 1995 ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 1.73 6

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΑΔΝΗ 2000 ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 3.90 9

2. ΠΟΛΑΚ HELEN-CLAUDIA 1996 ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ 3.90 7

3. ΚΑΣΣΩΤΑΚΗ ΜΥΡΤΩ 1999 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 3.65 6

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ

1. ΤΣΙΑΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1982 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 16.28 9

(16.28 X X X ----- X )

2. ΜΠΑΛΤΑΔΟΥΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1989 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 15.80 7

(15.60 15.80 X X ----- ----- )

3. ΜΑΚΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1993 Π.Α.Ο.Κ. 15.65 6

( X 15.08 X 15.65 X X )

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1989 Α.Ε.Κ 14.12 9

(13.95 14.12 13.96 ----- 13.80 ----- )

2. ΡΩΜΑΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1997 ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ ΓΣ 12.94 7

(12.54 X 12.63 X 12.94 12.79 )

3. ΑΛΒΕΡΤΣΙΑΝ ΚΡΙΣΤΙΝΑ 1990 ΑΓΕΜΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 12.91 6

( X X 12.53 11.54 12.91 12.83 )

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΓΕΡΟΜΑΡΚΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 1998 ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 14.50 9

( 14.50 14.22 13.66 X 14.24 X )

2. ΤΖΗΚΑ ΕΛΕΝΗ 1990 Α.Ε.Κ 13.79 7

( 13.79 X 13.27 13.76 13.47 13.68)

3. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΝΤΩ 1996 ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 13.22 6

( X X 10.94 X 12.37 13.22)

6. 06 162 ΠΑΝΤΕΡΜΑΛΗ ΜΑΡΙΑ 1994 ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ 11.14 3

( 11.00 X 10.74 11.14 10.76 ----- )

ΕΠΤΑΘΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

1. ΜΑΝΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1995 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 5127 9

(7.18 6.62 13.06 1.78 8.44 4.40 2:56.65 )

2. ΑΛΑΜΠΡΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1991 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 4531 7

(7.51 5.92 10.52 1.90 8.66 3.60 2:57.49 )

3. ΠΟΝΤΙΚΕΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1993 ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 4485 6

(7.62 5.90 12.96 1.81 9.23 4.00 3:03.46 )

7. ΣΑΛΑΒΟΥΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1985 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 4044 2

(7.43 6.08 11.12 1.60 9.23 3.10 3:05.62 )

10. ΜΑΝΔΗΛΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1983 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 3897

(7.60 5.67 10.17 1.57 9.40 3.50 3:04.46 )

ΠΕΝΤΑΘΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 1985 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 3832 9

(8.63 1.56 13.30 5.50 2:28.88 )

2. ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ 1990 ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ 3409 7

(9.23 1.56 10.60 5.25 2:32.61 )

3. ΚΑΣΤΡΙΝΟΥ ΜΕΛΙΝΑ 1998 Ο.Φ.Η. 3328 6

(9.36 1.62 10.78 5.10 2:40.71 )

10. ΑΡΜΑΟΥ ΦΡΑΓΚΙΣΚΑ 1997 ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ 2555

(10.66 1.32 9.94 4.40 2:37.37 )

Προκριματικά Α' ημέρας

60 M ΑΝΔΡΩΝ

27. ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ 1993 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 7.29

54. ΣΠΕΓΓΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑ 1999 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 7.58

60 M ΓΥΝΑΙΚΩΝ

26. ΜΠΑΙΡΑΜΗ ΕΥΘΥΜΙΑ-ΚΩΝ/ΝΑ 1998 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 8.23

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

3. ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1994 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 5.80

(5.80 ----- ----- )

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

5. ΑΚΤΥΠΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1988 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 14.79

( 14.79 ----- ----- )

400 M ΓΥΝΑΙΚΩΝ

5. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ 1993 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 56.27

200 M ΑΝΔΡΩΝ

43. ΣΠΕΓΓΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑ 1999 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 24.98

χ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ 1993 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ

χ ΑΜΠΤΟΥ ΜΩΧΑΜΕΤ 1994 ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ 

200 M ΓΥΝΑΙΚΩΝ

5. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ 1993 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 25.10

800Μ ΑΝΔΡΩΝ

5. ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΑΘΑΝΑΣ 1993 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ 1:59.73


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (50 ομάδες)

1.  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ     49.0     

2.  ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ    44.0     

3.  ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ      28.0     

4. ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ         25.0     

5. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ    24.0     

6. Α.Ε.Κ       22.0     

7. ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ     20.0     

8. ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ   18.0     

9. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ   17.0     

- ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 17.0     

19. ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ  9.0     

                                                  

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (59 0μάδες)

1.  Α.Ε.Κ      42.0     

2.  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 30.5     

3.  ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ        24.0     

 - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ      24.0     

5. ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  23.0     

6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ      22.5     

7. ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 20.0     

8. ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ   18.0     

-  ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ   18.0     

10. ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ       14.0     

16. ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ  10.0