Η ποδοσφαιρική κίνηση του Σαββατοκύριακου

Το 1-3 του ΑΟ Σύρου μέσα στην έδρα της Άνω Μεράς για την 7η αγωνιστική του 1ου ομίλου είναι σίγουρα το αποτέλεσμα που ξεχωρίζει την αγωνιστική που πέρασε.

Από εκεί και πέρα, στον 2ο όμιλο, ο Παμμηλιακός πέρασε σαν σίφουνας με 1-3 μέσα από την έδρα του ΑΟ Πάρου, δείχνοντας ότι θέλει να κουμαντάρει και φέτος τον 2ο όμιλο, ενώ  στον 3ο όμιλο όπου συγκρούστηκαν οι τέσσερις πρώτοι της βαθμολογίας ο Πανναξιακός και ο Πανθηραϊκός αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1, μοιράζοντας γκολ και βαθμούς, με τον ΑΜΣ Φιλωτίου να καθαρίζει με 2-0 απέναντι στην Θύελλα, πράγμα που τον έφερε να απομακρύνεται  με 7 βαθμούς από αυτήν και να πλησιάζει στον έναν βαθμό τον Πανναξιακό που βρίσκεται στην 2η θέση και τον οποίο υποδέχεται την επόμενη αγωνιστική.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά ημέρα και οι βαθμολογίες

Νέων - 1ος Όμιλος
(4η αγωνιστική)

Αγώνας

Γήπεδο

Ημέρα

Ώρα

Διαιτητές

Αποτέλεσμα

ΑΙΑΣ ΣΥΡΟΥ - Π.Α.Σ. ΤΗΝΟΥ

ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ

Πέμπτη

16:30

ΜΟΥΤΑΦΗΣ Α., ΣΑΡΓΟΛΟΓΟΣ Φ., ΒΑΣΑΛΟΣ Λ.

2-3

Παρασκευή 21/11/2014

Νέων - 1ος Ομιλος
(4η αγωνιστική)

Αγώνας

Γήπεδο

Ημέρα

Ώρα

Διαιτητές

Αποτέλεσμα

Α.Ο. ΠΑΓΟΥ - Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ

ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ

Παρασκευή

16:30

ΒΑΡΘΑΛΙΤΗΣ Α., ΝΟΜΙΚΟΣ Ν., ΒΑΣΑΛΟΣ Λ.

 1-3

Σαββάτο 22/11/2014

Α Κατηγορία - 1ος ΟΜΙΛΟΣ
(7η αγωνιστική)

Αγώνας

Γήπεδο

Ημέρα

Ώρα

Διαιτητές

Αποτέλεσμα

ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ - Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ

ΑΝΔΡΟΥ

Σάββατο

15:45

ΡΟΥΣΣΟΣ Ι., ΒΑΡΔΑΚΑΣΤΑΝΗΣ Μ., ΜΠΕΛΙΤΣΗΣ Γ.

 0-2

 

Α Κατηγορία - 2ος ΟΜΙΛΟΣ
(3η αγωνιστική)

Αγώνας

Γήπεδο

Ημέρα

Ώρα

Διαιτητές

Αποτέλεσμα

Α.Ο. ΠΑΡΟΥ - ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ

ΠΑΡΟΙΚΙΑΣ

Σάββατο

17:00

ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ Λ., ΔΕΣΥΠΡΗΣ Ν., ΜΟΥΤΑΦΗΣ Α.

 1-3

ΑΙΑΣ ΣΥΡΟΥ - Α.Ο. ΣΕΡΙΦΟΥ

ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ

Σάββατο

18:30

ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ Μ., ΝΟΜΙΚΟΣ Ν., ΡΟΥΣΣΟΣ Γ.

 2-1

 

Α Κατηγορία - 3ος ΟΜΙΛΟΣ
(7η αγωνιστική)

Αγώνας

Γήπεδο

Ημέρα

Ώρα

Διαιτητές

Αποτέλεσμα

ΑΟ ΛΑΒΑΣ - Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ

ΚΑΜΑΡΙΟΥ

Σάββατο

16:00

ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ Γ., ΒΑΙΛΑΣ Γ., ΚΟΥΛΑΚΙΩΤΗΣ Σ.

3-1

Α.Ο. ΚΑΡΤΕΡΑΔΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΑΓΑΙΑΣ

ΚΑΜΑΡΙΟΥ

Σάββατο

19:00

ΒΑΙΛΑΣ Γ., ΚΟΥΛΑΚΙΩΤΗΣ Σ., ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ Γ.

1-0

Κυριακή 23/11/2014

Α Κατηγορία - 1ος ΟΜΙΛΟΣ
(7η αγωνιστική)

Αγώνας

Γήπεδο

Ημέρα

Ώρα

Διαιτητές

Αποτέλεσμα

Π.Α.Σ. ΤΗΝΟΥ - Α.Ο. ΥΔΡΟΥΣΑ

ΣΤΕΝΗ

Κυριακή

11:00

ΒΑΡΔΑΚΑΣΤΑΝΗΣ Μ., ΡΟΥΣΣΟΣ Ι., ΜΠΕΛΙΤΣΗΣ Γ.

 6-0

ΑΝΩ ΜΕΡΑ - Α.Ο. ΣΥΡΟΥ

ΑΝΩ ΜΕΡΑΣ

Κυριακή

15:00

ΡΟΥΣΣΟΣ Γ., ΝΟΜΙΚΟΣ Ν., ΒΑΡΘΑΛΙΤΗΣ Α.

 1-3

Α Κατηγορία - 2ος ΟΜΙΛΟΣ
(3η αγωνιστική)

Αγώνας

Γήπεδο

Ημέρα

Ώρα

Διαιτητές

Αποτέλεσμα

ΠΑΝΣΙΦΝΑΪΚΟΣ - ΝΗΡΕΑΣ

ΣΙΦΝΟΥ

Κυριακή

12:30

ΔΕΣΥΠΡΗΣ Ν., ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ Λ., ΜΟΥΤΑΦΗΣ Α.

 0-0

Α Κατηγορία - 3ος ΟΜΙΛΟΣ
(7η αγωνιστική)

Αγώνας

Γήπεδο

Ημέρα

Ώρα

Διαιτητές

Αποτέλεσμα

Α.Μ.Σ. ΦΙΛΩΤΙΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ

ΑΓΕΡΣΑΝΙΟΥ

Κυριακή

10:00

ΜΑΡΑΓΚΟΣ Ν., ΒΑΣΑΛΟΣ Λ., ΝΕΟΚΟΣΜΙΔΗΣ Γ.

 2-0

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ

ΔΑΚ ΝΑΞΟΥ

Κυριακή

10:00

ΖΑΡΑΝΗΣ Ι., ΑΡΜΑΚΟΛΑΣ Ι., VAN AAKEN Φ.

 1-1

Νέων - 2ος Ομιλος
(4η αγωνιστική)

Αγώνας

Γήπεδο

Ημέρα

Ώρα

Διαιτητές

Αποτέλεσμα

ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ - Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ

ΜΑΡΜΑΡΩΝ

Κυριακή

17:30

ΡΟΥΣΣΟΣ Ε., ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ Μ., ΜΑΡΤΙΝΙ Κ.

 0-6

ΝΗΡΕΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΑΞΟΥ

ΠΑΡΟΙΚΙΑΣ

Κυριακή

20:00

ΡΟΥΣΣΟΣ Ε., ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ Μ., ΜΑΡΤΙΝΙ Κ.

 3-3

Σάββατο 29/11/2014

Νέων - 2ος Ομιλος
(4η αγωνιστική)

Αγώνας

Γήπεδο

Ημέρα

Ώρα

Διαιτητές

Αποτέλεσμα

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ - Α.Ο. ΠΑΡΟΥ

ΔΑΚ ΝΑΞΟΥ

Σάββατο

15:00

   

Κυριακή 30/11/2014

Νέων - 1ος Ομιλος
(4η αγωνιστική)

Αγώνας

Γήπεδο

Ημέρα

Ώρα

Διαιτητές

Αποτέλεσμα

ΑΝΩ ΜΕΡΑ - Α.Ο. ΣΥΡΟΥ

ΑΝΩ ΜΕΡΑΣ

Κυριακή

15:00

   

Δευτέρα 01/12/2014 

Νέων - 3ος Ομιλος
(1η αγωνιστική)

Αγώνας

Γήπεδο

Ημέρα

Ώρα

Διαιτητές

Αποτέλεσμα

ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ

ΜΗΛΟΥ

Δευτέρα

16:00

   

 

Διαβάστε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τις σελίδες του Naxos Press - τώρα και στο Google News