Νίκες «χρυσάφι» για Πανθηραϊκό και ΑΟ Μυκόνου

Ο Πανθηραϊκός και ο ΑΟ Μυκόνου ήταν οι μεγάλοι κερδισμένοι της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κυκλάδων, όπου για ακόμη μία φορά δεν διεξήχθησαν αγώνες στον 2ο όμιλο.

1ος όμιλος

Για τον 1ο όμιλο ο ΑΟ Μυκόνου νίκησε εύκολα στο ντέρμπι κορυφής τον Πάγο με 3-1 και κατάφερε να πάρει προβάδισμα τριών βαθμών ισοβαθμώντας στην 1η θέση με την Άνω Μερά έχοντας 13 βαθμούς, με τις δύο ομάδες της Σύρου (Πάγο και ΑΟ Σύρου) να ακολουθούν με 10.

Στα άλλα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου ο Ανδριακός, με χατ τρικ του Γλυνού  ήταν ο νικητής στο Ανδριώτικο ντέρμπι με την Υδρούσα, ενώ η Άνω Μερά συνέχισε να προελαύνει, περνώντας με 0-3 μέσα από την δύσκολη έδρα του ΠΑΣ Τήνου.

3ος όμιλος

Στον 3ο όμιλο τώρα ο Πανθηραϊκός «καθάρισε» στο εντός έδρας ματς με το Φιλώτι με 2-0, κάνοντας το έξι στα έξι και παραμένοντας στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ η Θύελλα, σε συνδυασμό με το αποτέλεσμα του ντέρμπι και με την νίκη της 0-4 μέσα στη Νάξο επί του ΠΑΣ Νάξου μπήκε και πάλι δυνατά στο κυνήγι της 3ης προνομιούχου θέσης που οδηγεί στα μπαράζ. Τέλος ο Πανναξιακός δεν αντιμετώπισε πρόβλημα νικώντας 0-2 τον Καρτεράδο στη Σαντορίνη, ενώ ο Αστέρας Τραγαίας έφτασε στην 3η συνεχόμενη νίκη με 3-2 επί της Λάβας, φτάνοντας τους 9 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κυκλάδων

Σαββάτο 15/11/2014

Α Κατηγορία - 1ος ΟΜΙΛΟΣ
(6η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
Π.Α.Σ. ΤΗΝΟΥ - Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ ΣΤΕΝΗΣ ΤΗΝΟΥ Σάββατο 15/11/14 15:00 ΡΟΥΣΣΟΣ Γ., ΜΟΥΤΑΦΗΣ Α., ΣΑΡΓΟΛΟΓΟΣ Φ. 0-3
Α.Ο. ΥΔΡΟΥΣΑ - ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ Ο.Φ. ΜΠΑΤΣΙΟΥ Σάββατο 15/11/14 15:00 ΔΕΣΥΠΡΗΣ Ν., ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ Λ., ΚΟΝΤΙΖΑ Σ. 3-4
Α Κατηγορία - 3ος ΟΜΙΛΟΣ
(6η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
Α.Ο. ΚΑΡΤΕΡΑΔΟΣ - Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΚΑΜΑΡΙΟΥ Σάββατο 15/11/14 16:00 ΒΑΙΛΑΣ Γ., ΝΟΜΙΚΟΣ Ν., ΜΑΡΑΓΚΟΣ Ν. 0-2
Α.Ο. ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ - Α.Μ.Σ. ΦΙΛΩΤΙΟΥ ΚΑΜΑΡΙΟΥ Σάββατο 15/11/14 19:00 ΜΑΡΑΓΚΟΣ Ν., ΝΟΜΙΚΟΣ Ν., ΒΑΙΛΑΣ Γ. 2-0
Νέων - 2ος Ομιλος
(3η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ - Α.Μ.Ε.Σ. ΝΗΡΕΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΝΑΞΟΥ Τετάρτη 12/11/14 13:15 VAN AAKEN Φ., ΝΕΟΚΟΣΜΙΔΗΣ Γ. 3-3

Κυριακή 16/11/2014

Α Κατηγορία - 1ος ΟΜΙΛΟΣ
(6η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ - Α.Ο. ΠΑΓΟΥ ΜΥΚΟΝΟΥ Κυριακή 16/11/14 15:00 ΜΕΝΔΡΙΝΟΣ Λ., ΔΕΣΥΠΡΗΣ Ν., ΒΑΡΘΑΛΙΤΗΣ Α.  3-1
Α Κατηγορία - 3ος ΟΜΙΛΟΣ
(6η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
Α.Ο. ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΑΓΑΙΑΣ - ΛΑΒΑ ΕΜΠΟΡΕΙΟΥ ΑΓΙΟΥ ΑΡΣΕΝΙΟΥ Κυριακή 16/11/14 10:00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ Ν., ΡΟΥΣΣΟΣ Ι., ΝΕΟΚΟΣΜΙΔΗΣ Γ. 3-2
Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΝΑΞΟΥ Κυριακή 16/11/14 10:00 ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ Μ., VAN AAKEN Φ., ΒΑΣΑΛΟΣ Λ. 0-4
Παίδων - 1ος Ομιλος
(3η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
Α.Π. ΣΥΡΟΣ 2002 - Α.Ο. ΣΥΡΟΥ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ Κυριακή 16/11/14 13:00 ΜΠΕΛΙΤΣΗΣ Γ.  7-0
ΑΙΑΣ ΣΥΡΟΥ - Σ.Π. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ΣΥΡΟΥ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ Κυριακή 16/11/14 15:00 ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ Σ., ΜΠΕΛΙΤΣΗΣ Γ. 10-0
Παίδων - 2ος Ομιλος
(3η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ - Α.Ο. ΠΑΡΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΝΑΞΟΥ Κυριακή 16/11/14 15:00 VAN AAKEN Φ.  3-3
Α.Μ.Σ. ΦΙΛΩΤΙΟΥ - Α.Μ.Ε.Σ. ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΑΡΣΕΝΙΟΥ Κυριακή 16/11/14 15:00 ΝΕΟΚΟΣΜΙΔΗΣ Γ.  1-8
Α.Μ.Ε.Σ. ΝΗΡΕΑΣ - Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ ΠΑΡΟΙΚΙΑΣ Κυριακή 16/11/14 20:00 ΡΟΥΣΣΟΣ Ε., ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ Μ., ΜΑΡΤΙΝΙ Κ.  1-6

Βαθμολογία 1ος όμιλος

ΒΑΘΜΟΛΟΙΓΙΑ 1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Βαθμολογία 3ος όμιλος