Πανναξιακός ΑΟ: Πρόβα τζενεράλε στη Μύκονο, πρεμιέρα με Πανιώνιο

Και τα παράξενα του καλοκαιριού καλά κρατούν στην Γ' Εθνική και δη στον 6ο όμιλο που είναι και οι Κυκλαδίτες... Τι έγινε; Οπως αναφέραμε και χθες η ομάδα της Σαντορίνης (ΑΣ Σαντορίνη 2020) ως η καλύτερη δεύτερη ανεβαίνει κατηγορία και δη στην Football League καθώς η Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΠΟ αποφάσισε την άνοδο άλλης μιας ακόμη ομάδας ώστε αυτές να γίνουν 20.

Ποια ομάδα θα καλύψει το κενό; Αποφασίστηκε ο Πανιώνιος να πάρει τη θέση του ΑΣ Σαντορίνης στο πρόγραμμα κάτι που σημαίνει πως οι «κυανέρυθροι» ξεκινάνε τις υποχρεώσεις τους με τον Πανναξιακό στη Νέα Σμύρνη στις 18 Οκτωβρίου... Και κόντρα στην ΑΕΚ Μυκόνου θα αναμετρηθεί την 10η αγωνιστική με ταξίδι στο "νησί των Ανέμων" για την ομάδα του Πανιωνίου.. 

Οσο για τις δύο ομάδες των Κυκλάδων; Την προσεχή Κυριακή 11 Οκτωβρίου θα βρεθούν αντιμέτωπες σε έναν αγώνα τζενεράλε στη Μύκονο. Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 1.30 το μεσημέρι, οι δύο προπονητές θα δουν για τελευταία φορά σε "επίσημο" παιχνίδι τους παίκτες τους... Και ο Πανναξιακός όπως είναι γνωστό συνεχίζει χωρίς τον Διαμαντίδη που κρίθηκε από την τεχνική ηγεσία ότι δεν μπορεί να προσφέρει...

Το πρόγραμμα στον 6ο όμιλο της Γ' Εθνικής:

1η αγωνιστική

Πανιώνιος - Πανναξιακός

Χαραυγιακός - ΑΕ Μυκόνου

Αήττητος Σπάτων - Φωστήρας

ΓΣ Μαρκό - ΑΕ Μοσχάτου

Εθνικός Πειραιά - Ηλιούπολη

Ρεπό: Προοδευτική

2η αγωνιστική

Προοδευτική - Πανιώνιος

Πανναξιακός - Χαραυγιακός

ΑΕ Μυκόνου - ΓΣ Μαρκό

Φωστήρας - Εθνικός Πειραιά

Ηλιούπολη - ΑΕ Μοσχάτου

Ρεπό: - Αήττητος Σπάτων

3η αγωνιστική

Πανιώνιος - Χαραυγιακός

Αήττητος Σπάτων - Προοδευτική

ΓΣ Μαρκό - Πανναξιακός

Ηλιούπολη - ΑΕ Μυκόνου

ΑΕ Μοσχάτου - Φωστήρας

Ρεπό: Εθνικός Πειραιά

4η αγωνιστική

Αήττητος Σπάτων - Πανιώνιος

Χαραυγιακός - ΓΣ Μαρκό

Προοδευτική - Εθνικός Πειραιά

Πανναξιακός - Ηλιούπολη

Φωστήρας - ΑΕ Μυκόνου

Ρεπό: ΑΕ Μοσχάτου

5η αγωνιστική

Πανιώνιος - ΓΣ Μαρκό

Εθνικός Πειραιά - Αήττητος Σπάτων

Ηλιούπολη - Χαραυγιακός

ΑΕ Μοσχάτου - Προοδευτική

Φωστήρας - Πανναξιακός

Ρεπό: ΑΕ Μυκόνου

6η αγωνιστική

Εθνικός Πειραιά - Πανιώνιος

ΓΣ Μαρκό - Ηλιούπολη

Αήττητος Σπάτων - ΑΕ Μοσχάτου

Χαραυγιακός - Φωστήρας

Προοδευτική - ΑΕ Μυκόνου

Ρεπό: Πανναξιακός

7η αγωνιστική

Πανιώνιος - Ηλιούπολη

ΑΕ Μοσχάτου - Εθνικός Πειραιά

Φωστήρας - ΓΣ Μαρκό

ΑΕ Μυκόνου - Αήττητος Σπάτων

Πανναξιακός - Προοδευτική

Ρεπό: Χαραυγιακός

8η αγωνιστική

ΑΕ Μοσχάτου - Πανιώνιος

Ηλιούπολη - Φωστήρας

Εθνικός Πειραιά - ΑΕ Μυκόνου

Αήττητος Σπάτων - Πανναξιακός

Χαραυγιακός - Προοδευτική

Ρεπό: ΓΣ Μαρκό

9η αγωνιστική

Πανιώνιος - Φωστήρας

ΑΕ Μυκόνου - ΑΕ Μοσχάτου

Πανναξιακός - Εθνικός Πειραιά

Προοδευτική - ΓΣ Μαρκό

Χαραυγιακός - Αήττητος Σπάτων

Ρεπό: Ηλιούπολη

10η αγωνιστική

ΑΕ Μυκόνου - Πανιώνιος

ΑΕ Μοσχάτου - Πανναξιακός

Ηλιούπολη - Προοδευτική

Εθνικός Πειραιά - Χαραυγιακός

ΓΣ Μαρκό - Αήττητος Σπάτων

Ρεπό: Φωστήρας

11η αγωνιστική

Πανναξιακός - ΑΕ Μυκόνου

Προοδευτική - Φωστήρας

Χαραυγιακός - ΑΕ Μοσχάτου

Αήττητος Σπάτων - Ηλιούπολη

ΓΣ Μαρκό - Εθνικός Πειραιά

Ρεπό: Πανιώνιος

Διαβάστε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τις σελίδες του Naxos Press - τώρα και στο Google News