Ξεκίνημα με το δεξί

Έναρξη του 2ου γύρου στο τουρνουά Προεπιλογής του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Μικτών Ομάδων και το Αιγαίο παίρνει φωτιά. Με τα Δωδεκάνησα να έχουν ρεπό, οι Κυκλάδες αναμετρήθηκαν με τη Σάμο ενώ στον άλλο αγώνα είχαμε το ντέρμπι του βορείου Αιγαίου με τη Λέσβο αντιμέτωπη με την Χίο. Αποτέλεσμα; Στο Βόρειο Αιγαίο η Λέσβος κέρδισε τόσο στους Νέους (2-1) και βρέθηκε στη 2η θέση όσο και τους Παίδες (3-0) και παρέμεινε στην κορυφή της κατάταξης. Κι αυτό γιατί εκμεταλλεύτηκε την λευκή ισοπαλία των Κυκλάδων με την Σάμο (οι Κυκλαδίτες πάντως τα έχουν με την τύχη τους καθότι είχαν δύο δοκάρια)… Στους νέους πάντως οι Κυκλάδες ξεκίνησαν με εντυπωσιακό τρόπο επικρατώντας με 4 -1 και με τους Σαρρή (2), Σκιαδά και Τζούρο να είναι οι σκόρερ για την ομάδα του Μοστράτου… Για τους ηττημένους μείωσε στο τέλος ο Λουκάς… Σήμερα Τρίτη, οι Κυκλάδες αντιμετωπίζουν στο μεγάλο ντέρμπι (σε Νέους και Παίδες) την αντίστοιχη ομάδα της Λέσβου, ενώ τα Δωδεκάνησα που μπαίνουν στη μάχη αντιμετωπίζουν την Χίο…  

Το φύλλο αγώνος των Κυκλάδων

Νέοι

ΕΠΣ Κυκλάδων - ΕΠΣ Σάμου 4 - 1

Σκόρερ: 14', 78' Σαρρής, 29' Σκιαδάς, 31' Τζούρος / 86' Λουκάς

ΕΠΣ Κυκλάδων: Πρίντεζης, Βερώνης, Βουτσίνος, Ξενάκης, Σκιαδάς, Δρόσος (68΄Σαρρής Κ.Π), Σιγάλας, Καρούσης, Τζούρος (55' Ματσιώτας), Φραγκίσκος (60΄ Πρεβόλης) , Σαρρής Κ.

Αναπληρωματικοί: Μπάιλας, Καρανίκας, Φώσκολος, Τσούκε.

ΕΠΣ Σάμου: Μαρμαράς, Στασίνης (46' Καρίμαλης), Πλακίδας, Ζορμπάς, Χατζηανδρέου, Θεοδωράκης (46' Λουκάς), Καστανιάς, Σαράκας (58' Ρίζος), Μαργαρώνης, Χατζηνικολάου, Αμυρσώνης.

Αναπληρωματικοί: Ρουσσάκης, Μαρίνος, Δημητρίου, Βαλσαμίδης.

Παίδες
ΕΠΣ Κυκλάδων-ΕΠΣ Σάμου 0-0

Σκόρερ: -/-

ΕΠΣ Κυκλάδων: Ψύλλιας, Κασσανδρινός, Χατζηλαζαρίδης, Καραμολέγκος, Μαργαρίτης, Δριμαλάς, Βαμβακούσης, Ξαγοράρης, Λιέας, Γρυλλάκης, Δάρας.

Αναπληρωματικοί: Μαθιάσος, Παντελαίος, Μανδηλαράς, Σουμπιτσής, Τσαντάνης, Φρέρης και Σαρρής.

ΕΠΣ Σάμου: Λαδάς-Μαρκόπουλος, Μαρμαράς, Κουκουβλής, Κατζιώτης, Ράπτης, Γεωργαντζιάς, Τσελέντης, Κιουλουκιώτης, Καραμηνάς, Φερφελής, Βουδιώτης.

Αναπληρωματικοί: Ανδρεάδης,Φάλαρης,Σίμος,Βακράς,Ψαρρός,Καραμαρούδης

 

Πρόγραμμα και βαθμολογίες

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δευτέρα 04/01

Γήπεδο Αναβύσσου

(13:00 και 15:00): Ε.Π.Σ. Κυκλάδων- Ε.Π.Σ. Σάμου   4 -1 και 0-0  

Γήπεδο Παλαιάς Φώκαιας

(13:00 και 15:00): Ε.Π.Σ. Χίου- Ε.Π.Σ. Λέσβου         1 -2 και 0 – 3

Ρεπό: Ε.Π.Σ. Δωδεκανήσου

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τρίτη (05/01):

Γήπεδο Αναβύσσου

 (11:00 και 13:00): Ε.Π.Σ. Λέσβου- Ε.Π.Σ. Κυκλάδων

Γήπεδο Παλαιάς Φώκαιας

(11:00 και 13:00): Ε.Π.Σ. Δωδεκανήσου – Ε.Π.Σ. Χίου

Ρεπό: Ε.Π.Σ. Σάμου

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τετάρτη (06/01):

Γήπεδο Αναβύσσου

(11:00 και 13:00): Ε.Π.Σ. Σάμου- Ε.Π.Σ. Λέσβου

Γήπεδο Παλαιάς Φώκαιας

(11:00 και 13:00): Ε.Π.Σ. Κυκλάδων- Ε.Π.Σ. Δωδεκανήσου

Ρεπό: Ε.Π.Σ. Χίου

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πέμπτη (07/01):

Γήπεδο Αναβύσσου

(11:00 και 13:00): Ε.Π.Σ. Δωδεκανήσου- Ε.Π.Σ. Σάμου

Γήπεδο Παλαιάς Φώκαιας

(11:00 και 13:00): Ε.Π.Σ Χίου- Ε.Π.Σ. Κυκλάδων

Ρεπό: ΕΠΣ Λέσβου

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παρασκευή (08/01):

Γήπεδο Αναβύσσου

(09:00 και 11:00): Ε.Π.Σ. Σάμου- Ε.Π.Σ. Χίου

Γήπεδο Παλαιάς Φώκαιας

(09:00 και 11:00): Ε.Π.Σ. Λέσβου- Ε.Π.Σ. Δωδεκανήσου

Ρεπό: Ε.Π.Σ. Κυκλάδων


Η βαθμολογία στους Νέους

 

Ομάδα

Βαθμοί

Αγώνες

Νίκες

Ισοπαλίες

Ήττες

Υπέρ

Κατά

1.

Ε.Π.Σ. ΚΥΚΛΑΔΩΝ

15

5

5

0

0

14

1

2.

Ε.Π.Σ. ΛΕΣΒΟΥ

10

5

3

1

1

12

6

3.

Ε.Π.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

7

4

2

1

1

7

4

4.

Ε.Π.Σ. ΧΙΟΥ

3

5

1

0

4

2

8

5.

Ε.Π.Σ. ΣΑΜΟΥ

0

5

0

0

5

3

19

 

Η βαθμολογία στους Παίδες

 

Ομάδα

Βαθμοί

Αγώνες

Νίκες

Ισοπαλίες

Ήττες

Υπέρ

Κατά

1.

Ε.Π.Σ. ΛΕΣΒΟΥ

10

5

3

1

1

11

6

2.

Ε.Π.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

9

4

3

0

1

12

3

3.

Ε.Π.Σ. ΚΥΚΛΑΔΩΝ

8

5

2

2

1

9

7

4.

Ε.Π.Σ. ΧΙΟΥ

6

5

2

0

3

8

10

5.

Ε.Π.Σ. ΣΑΜΟΥ

1

5

0

1

4

1

15

 

Με πληροφορίες από το SportCyclades.gr