Νάξος: Αυτοί είναι οι διακριθέντες μαθητές στον διαγωνισμό της Μαθηματικής Εταιρείας

Η ημέρα της απονομής έφτασε… Η στιγμή της βράβευσης ως η ανταμοιβή της προσπάθειάς τους στους διαγωνισμούς που έγιναν την περσινή χρονιά από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία… Και αναφερόμαστε στον 11ο και 12ο Διαγωνισμό «Μαθηματικά και Παιχνίδι» για μαθητές της Ε΄ και Στ΄ τάξης Δημοτικού των σχολείων της Νάξου.

Και το μεσημέρι της Κυριακής (11/11) στο αμφιθέατρο «Ιάκωβος Καμπανέλλης» στο Δημαρχείο Νάξου έγινε η προγραμματισμένη τελετή…  Παρόντες ενενήντα οκτώ μαθητές, από δεκαέξι σχολεία της Νάξου (για τους δύο διαγωνισμούς), και μάλιστα είχαμε εκπροσώπηση και από τον Απόλλωνα.. Το σχολείο με την μεγαλύτερη εκπροσώπηση, αυτό του 3ου Δημοτικού με 25 μαθητές …

Να σημειώσουμε ότι την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (ΕΜΕ) εκπροσώπησε ο κ. Ευάγγελος Ζώτος, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της ΕΜΕ και το παρών έδωσαν ο Γενικός Γραμματέας της Μαθηματικής Εταιρείας Νοτιοανατολικής Ευρώπης Μανόλης Κρητικός και το μέλος της Συντακτικής Επιτροπής του περιοδικού Αστρολάβος της ΕΜΕ  Θεοχάρης Μετζιδάκης.

Η απονομή των βραβείων στο κατάμεστο αμφιθέατρο έγινε από μέλη της Δημοτικής Αρχής (Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κος Μαυρομμάτης, ο Αντιδήμαρχος Οικονομικών και υπεύθυνος για την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση κος Βαθρακοκοίλης) αλλά και από εκπαιδευτικούς, ενώ η εκδήλωση έκλεισε με την ομιλία του Ευάγγελου Ζώτου με θέμα: «Τα μαθηματικά στην σημερινή πραγματικότητα».

Να σημειώσουμε ότι τα σχολεία που εκπροσωπήθηκαν  όσον αφορά τον 11ο Διαγωνισμό ήταν τα εξής:: Αγερσανί (02), Απείρανθος (02), Βίβλος (02), Δαμαριώνας (02),  Κινίδαρος (05), Μέλανες (03), Ποταμιά (02), Σαγκρί (03), Φιλώτι (07), Χαλκί (02) και από τη Νάξο, το 2ο Δημοτικό (12), 3ο Δημοτικό (15) και 4ο Δημοτικό (03)

Να σημειώσουμε ότι τα σχολεία που εκπροσωπήθηκαν  όσον αφορά τον 12ο Διαγωνισμό ήταν τα εξής:: Αγερσανί (02), Απείρανθος (02), Απόλλωνας (1) Βίβλος (02), Γλινάδο (3), Σαγκρί (02), Φιλώτι (04), Χαλκί (03) και από τη Νάξο, το 1ο Δημοτικό (01), το 2ο Δημοτικό (08) και το 3ο Δημοτικό (10), πάλι αυτό είχε τους περισσότερους εκπρόσωπους..

Αναλυτικά η λίστα των βραβευμένων παιδιών της Νάξου για τον 11ο διαγωνισμό 

ΟΝΟΜΑ ΜΑΘΗΤΗ

ΤΜΗΜΑ

ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

Ε

 ΑΓ. ΑΡΣΕΝΙΟΥ ΝΑΞΟΥ

ΦΑΚΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΣΤ

 ΑΓ. ΑΡΣΕΝΙΟΥ ΝΑΞΟΥ

ΜΑΝΔΗΛΑΡΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

Ε

 ΑΠΕΡΑΘΟΥ ΝΑΞΟΥ

ΠΟΘΗΤΟΥ ΕΛΕΝΗ

ΣΤ

 ΑΠΕΡΑΘΟΥ ΝΑΞΟΥ

ΣΚΑΡΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Ε

 ΒΙΒΛΟΥ ΝΑΞΟΥ

ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

ΣΤ

 ΒΙΒΛΟΥ ΝΑΞΟΥ

ΣΩΜΑΡΙΠΑ ΜΙΧΑΗΛ

Ε

 ΔΑΜΑΡΙΩΝΑ

ΚΑΓΚΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝ

ΣΤ

 ΔΑΜΑΡΙΩΝΑ

ΜΟΥΣΤΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ

Ε

 ΚΙΝΙΔΑΡΟΥ

ΤΟΥΜΠΑΚΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Ε

 ΚΙΝΙΔΑΡΟΥ

ΚΟΥΝΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΣΤ

 ΚΙΝΙΔΑΡΟΥ

ΤΣΕΛΕΝΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΣΤ

 ΚΙΝΙΔΑΡΟΥ

ΤΣΕΛΕΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΣΤ

 ΚΙΝΙΔΑΡΟΥ

ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

Ε

 ΜΕΛΑΝΩΝ ΝΑΞΟΥ

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΣΤ

 ΜΕΛΑΝΩΝ ΝΑΞΟΥ

ΒΕΡΥΚΟΚΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΣΤΕΛΛΑ

ΣΤ

 ΜΕΛΑΝΩΝ ΝΑΞΟΥ

ΜΑΡΟΥΛΗ ΣΟΦΙΑ

Ε

 ΠΟΤΑΜΙΑΣ

ΝΑΥΠΛΙΩΤΗ ΕΥΦΗΜΙΑ

Ε

 ΠΟΤΑΜΙΑΣ

ΣΙΤΕΡΗ ΕΙΡΗΝΗ

Ε

 ΣΑΓΚΡΙΟΥ

ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΣΤ

 ΣΑΓΚΡΙΟΥ

ΚΟΥΤΕΛΙΕΡΗΣ ΑΥΓΟΥΣΤΗΣ

ΣΤ

 ΣΑΓΚΡΙΟΥ

ΜΟΥΣΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛΑ

Ε

 ΦΙΛΩΤΙΟΥ

ΣΑΡΛΑΝΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ

ΣΤ1

 ΦΙΛΩΤΙΟΥ

ΨΑΡΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΣΤ1

 ΦΙΛΩΤΙΟΥ

ΨΑΡΡΑΣ ΙΑΚΩΒΟΣ

ΣΤ1

 ΦΙΛΩΤΙΟΥ

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

ΣΤ2

 ΦΙΛΩΤΙΟΥ

ΠΡΟΜΠΟΝΑ ΜΑΡΙΓΟΥΛΑ

ΣΤ2

 ΦΙΛΩΤΙΟΥ

ΠΡΟΜΠΟΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΤ2

 ΦΙΛΩΤΙΟΥ

ΧΩΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Ε

 ΧΑΛΚΕΙΟΥ

ΠΑΡΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΤ

 ΧΑΛΚΕΙΟΥ

ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Ε

02ου ΝΑΞΟΥ

ΖΩΤΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

Ε

02ου ΝΑΞΟΥ

ΚΑΒΟΥΡΑΣ ΒΛΑΣΙΟΣ

Ε

02ου ΝΑΞΟΥ

ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Ε

02ου ΝΑΞΟΥ

ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗ ΙΑΚΩΒΙΝΑ

Ε

02ου ΝΑΞΟΥ

ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

ΣΤ1

02ου ΝΑΞΟΥ

ΔΕΓΑΪΤΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΣΤ1

02ου ΝΑΞΟΥ

ΚΟΥΤΕΛΙΕΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

ΣΤ1

02ου ΝΑΞΟΥ

ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

ΣΤ2

02ου ΝΑΞΟΥ

ΠΑΛΠΛΑΤΖ ΚΟΡΡΕ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ

ΣΤ2

02ου ΝΑΞΟΥ

ΠΕΤΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΣΤ2

02ου ΝΑΞΟΥ

ΣΑΜΑΡΑ ΔΩΡΟΘΕΑ

ΣΤ2

02ου ΝΑΞΟΥ

ΚΛΟΥΒΑΤΟΥ ΣΟΦΙΑ

Ε1

03ου ΝΑΞΟΥ

ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Ε2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

Ε2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΠΟΥΛΑΙ ΙΩΑΝΝΑ

Ε2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΡΕΤΖΕΠΙ ΛΕΝΤΙΟ

Ε2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΣΚΟΥΛΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Ε2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΣΚΟΥΛΑΤΟΥ ΣΤΕΛΛΑ

Ε2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΤΣΕΛΕΝΤΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ

Ε2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΒΑΘΡΑΚΟΚΟΙΛΗ ΑΝΤΩΝΙΑ

ΣΤ1

03ου ΝΑΞΟΥ

ΒΕΡΝΙΚΟΥ ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑ

ΣΤ1

03ου ΝΑΞΟΥ

ΜΠΟΖΙΚΙ ΑΝΤΡΙΑΝ

ΣΤ1

03ου ΝΑΞΟΥ

ΠΙΤΑΡΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

ΣΤ2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΡΟΤΣΙ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

ΣΤ2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΤΖΗΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΣΤ2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΣΤ2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΒΑΘΡΑΚΟΚΟΙΛΗΣ ΜΑΡΙΟΣ

ΣΤ

04ου ΝΑΞΟΥ

ΣΙΔΕΡΗ ΛΕΜΟΝΙΑ

ΣΤ

04ου ΝΑΞΟΥ

ΤΣΙΝΑ ΟΡΕΣΤΗΣ

ΣΤ

04ου ΝΑΞΟΥ

Αναλυτικά η λίστα των βραβευμένων παιδιών της Νάξου για τον 12ο διαγωνισμό

ΟΝΟΜΑ ΜΑΘΗΤΗ

ΤΜΗΜΑ

ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΜΑΘΙΑΣΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

Ε

 ΑΓ. ΑΡΣΕΝΙΟΥ ΝΑΞΟΥ

ΒΟΥΔΑ ΚΥΡΙΑΚΗ

ΣΤ

 ΑΓ. ΑΡΣΕΝΙΟΥ ΝΑΞΟΥ

ΓΚΙΟΝΑΪ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

Ε

 ΑΠΕΡΑΘΟΥ ΝΑΞΟΥ

ΜΑΝΔΗΛΑΡΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

ΣΤ

 ΑΠΕΡΑΘΟΥ ΝΑΞΟΥ

ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΟΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ

Ε

 ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΝΑΞΟΥ

ΞΕΝΙΚΟΥΔΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Ε

 ΒΙΒΛΟΥ ΝΑΞΟΥ

ΣΚΑΡΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΣΤ

 ΒΙΒΛΟΥ ΝΑΞΟΥ

ΚΑΠΟΥΝΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

Ε

 ΓΛΙΝΑΔΟΥ

ΔΗΜΗΤΡΟΚΑΛΛΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

ΣΤ

 ΓΛΙΝΑΔΟΥ

ΜΑΪΤΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ

ΣΤ

 ΓΛΙΝΑΔΟΥ

ΣΑΛΤΕΡΗ ΑΡΤΕΜΙΣ

Ε

 ΣΑΓΚΡΙΟΥ

ΒΕΡΝΙΚΟΥ ΜΑΡΙΝΑ

ΣΤ

 ΣΑΓΚΡΙΟΥ

ΔΕΤΣΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Ε

 ΦΙΛΩΤΙΟΥ

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΣΤ

 ΦΙΛΩΤΙΟΥ

ΜΟΥΣΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

ΣΤ

 ΦΙΛΩΤΙΟΥ

ΠΑΓΙΔΑ ΑΝΤΩΝΙΑ

ΣΤ

 ΦΙΛΩΤΙΟΥ

ΛΕΚΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

Ε

 ΧΑΛΚΕΙΟΥ

ΚΙΟΣΚΟΥ ΝΤΑΝΙΕΛ

ΣΤ

 ΧΑΛΚΕΙΟΥ

ΧΩΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΣΤ

 ΧΑΛΚΕΙΟΥ

ΑΠΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Ε

01ου ΝΑΞΟΥ

ΚΟΡΡΕ ΖΩΗ-ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ

Ε1

02ου ΝΑΞΟΥ

ΜΑΓΚΑΝΑΡΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

Ε1

02ου ΝΑΞΟΥ

ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ

Ε1

02ου ΝΑΞΟΥ

ΝΕΟΚΟΣΜΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Ε1

02ου ΝΑΞΟΥ

ΣΑΡΡΗ ΜΑΡΙΑ

Ε2

02ου ΝΑΞΟΥ

ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΣΤ

02ου ΝΑΞΟΥ

ΚΑΒΟΥΡΑΣ ΒΛΑΣΗΣ

ΣΤ

02ου ΝΑΞΟΥ

ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΣΤ

02ου ΝΑΞΟΥ

ΚΟΥΤΡΟΥΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Ε2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΚΛΟΥΒΑΤΟΥ ΣΟΦΙΑ

ΣΤ1

03ου ΝΑΞΟΥ

 ΡΕΤΖΕΠΙ ΛΕΝΤΙΟ

ΣΤ2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ

ΣΤ2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

ΣΤ2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΜΑΝΙΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ

ΣΤ2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΜΠΟΣΚΟΥ ΤΖΟΕΛ

ΣΤ2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΝΑΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

ΣΤ2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΠΟΥΛΑΙ ΙΩΑΝΝΑ

ΣΤ2

03ου ΝΑΞΟΥ

ΣΚΟΥΛΑΤΟΥ ΣΤΕΛΛΑ

ΣΤ2

03ου ΝΑΞΟΥ