Εκλογές 2019 - Νάξος: Η "Δύναμη Δημιουργίας" του Βασίλη Βρούτση στο ...πιάτο σας

Και η "Δύναμη Δημιουργίας", η δημοτική παράταξη Νάξου και Μικρών Κυκλάδων, προχώρησε χθες το βράδυ όπως προβλέπεται άλλωστε στην κατάθεση του πλήρη φακέλου όσον αφορά την εκλογική μάχη της 26ης Μαϊου. Με καλή διάθεση και όρεξη για να προσφέρουν το κάτι διαφορετικό στη Νάξο και τις Μικρές Κυκλάδες, ο Βασίλης Βρούτσης - υποψήφιος Δήμαρχος - και η ομάδα του πήραν το δρόμο προς το Πρωτοδικείο αφήνοντας πίσω τους, το χώρο όπου έχουν εγκατασταθεί... Και αυτός δεν είναι άλλος από το νέο γραφείο στην χερσαία ζώνη της παραλίας Νάξου...  Οπότε με ένα .. .σπάρο, δύο τριγώνια χθες Κυριακή 5 Μαϊου. 

Οσο για το ψηφοδέλτιο; Δυναμική παρουσία με πολλά νέα πρόσωπα στη Περιφέρεια Νάξου και Δρυμαλίας, κάλυψη των περιφερειών στα τέσσερα νησιών των Μικρών Κυκλάδων και παρουσία στις κοινότητες Νάξου, Φιλωτίου, Χαλκείου και Σαγκρί. Ενδιαφέροντες υποψηφιότητες και περιμένουμε την εκλογική μάχη... Ο κος Βρούτσης στην ανάρτηση που έκανε στην ιστοσελίδα του συνδυασμού στα social media αναφέρει :  "Είμαι υπερήφανος για τον κάθε υποψήφιο της παράταξής μας! Θα είμαι ακόμα πιο υπερήφανος όταν θα αρχίσουμε να κάνουμε τις ζωές μας καλύτερες, ξεκινώντας την υλοποίηση του σχεδίου δράσης (σ.σ. ο μοναδικός συνδυασμός που έως τώρα έχει καταθέσει σχέδιο και πρόγραμμα για όλες τις ενότητες του Δήμου Νάξου και Μικρών Κυκλάδων) της "Δύναμης Δημιουργίας". Καλό αγώνα! Με τη νίκη!!!"

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ: Βρούτσης Βασίλειος του Στεφάνου

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΟΝΟΥΣΑΣ

  1. Πράσινος Δημήτριος του Νικήτα

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΡΥΜΑΛΙΑΣ

  1. Αγαπητού Μαρία του Βασιλείου
  2. Βάβουλας Εμμανουήλ του Γεωργίου
  3. Βασιλάκη Σοφία του Δημητρίου
  4. Δέτσης Στυλιανός του Σταματίου
  5. Καλαϊτζή Καλλιόπη (Κάλλια) του Εμμανουήλ
  6. Κουτρούλης Πέτρος του Βασιλείου
  7. Μαράκης Ιωάννης του Βασιλείου
  8. Νικολάκης Νικόλαος του Κωνσταντίνου
  9. Πρωτονοταρίου Αννέζα  του Εμμανουήλ
  10. Σιδερή Κορρέ Αικατερίνη του Θεοδώρου
  11. Ψαρράς Στέφανος (Λάλος) του Βασιλείου

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ

  1. Μανωλάς Δημήτριος (Μιμίκος) του Μιχαήλ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΟΥΦΟΝΗΣΙΩΝ

  1. Κουφοπαντελής Παντελεήμων του Δημητρίου

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΑΞΟΥ

  1. Αναγνωστοπούλου Αθηνά του Παύλου
  2. Αξαοπούλου Αναστασία του Παναγιώτη
  3. Βαθρακοκοίλης Στυλιανός του Χρήστου
  4. Βασαλάκης Αντώνιος του Νικολάου
  5. Βασαλάκης Δημήτριος του Λεωνίδα
  6. Δεμενοπούλου Σταυρούλα (Λίνα) του Γεωργίου
  7.  Καπίρης Σταμάτιος του Μιχαήλ
  8. Κατσουρός Κωνσταντίνος του Αντωνίου
  9. Κονιτοπούλου Στυλιανή (Στελλίνα) του Αντωνίου
  10. Κουτελιέρης Νικόλαος του Αυγουστίνου
  11. Κρητικός Φλώριος (Φρέντυ) του Γεωργίου
  12. Μαράκης Παναγιώτης του Ιωάννη
  13. Παπαδάκου Στυλιανή του Κυριάκου
  14. Παρτσινεβέλου Στυλιανή του Αριστείδη
  15. Πριμηκύριος Εμμανουήλ (Μάνος) του Ελευθερίου
  16. Ραγκούση Άννα του Γεωργίου
  17. Σοφικίτης Νικόλαος του Διαμαντή
  18. Σοφικίτου Καλλιρόη του Αποστόλου
  19. Συμεώνογλου Κωνσταντίνου του Βαρσαμά
  20. Τζανετή Εμμανουέλα του Βασιλείου
  21. Τσαμπουνάρης Απόστολος του Κωνσταντίνου
  22. Φάρκωνα Ελένη του Μάρκου
  23. Φουτάκογλου Αικατερίνη του Ευστρατίου
  24. Φραντζέσκος Αλέξανδρος του Ιωάννη

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΙΝΟΥΣΑΣ

  1. Νομικός Νικόλαος του Χρήστου

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ

 Νάξου

  1. Βασαλάκης Εμμανουήλ του Λεωνίδα
  2. Γεωργιάδου Μαρία Φρίντελ του Ευαγγέλου
  3. Δρύλλη Ελισάβετ του Ιωάννη
  4. Μαύρου Ανδριάνα (Άντα) του Μιχαήλ
  5. Παγώνης Κωνσταντίνος του Στυλιανού
  6. Πρωτονοτάριος Ιωάννης του Εμμανουήλ
  7. Σορολοπίδης Ιερώνυμος του Αποστόλου
  8. Σπανέλη Σοφία του Κωνσταντίνου
  9. Τζαννίνη Ζωή του Γεωργίου
  10. Φρατζέσκος Δημήτριος του Ιωάννη

Σαγκρίου

  1. Ανωμερίτη Σοφία του Εμμανουήλ
  2. Κατσούλη Δέσποινα του Μιχαήλ
  3. Κουμερτάς Γεώργιος του Εμμανουήλ
  4. Μαζαύλη Κυριακή του Ιωάννη
  5. Σαλτερής Ηλίας του Αντωνίου
  6. Τζανετή Άννα του Βασιλείου

Φιλωτίου

  1. Βάσιλα Ειρήνη του Νικολάου
  2. Βασιλάκης Κωνσταντίνος (Λαμπράκης) του Εμμανουήλ
  3. Βλασερού Μαρία (Μαριγούλα) του Ιουλιανού
  4. Λεοντίου Ευδοκία του Γεωργίου
  5. Λιοφάγου Ειρήνη του Βασιλείου
  6. Νυκτερής Βασίλειος (Τζάος) του Νικολάου

Χαλκείου

  1. Βενιεράκης Ιωάννης του Προκοπίου
  2. Γεωργιάδου Μαρία του Γεωργίου
  3. Γιαμούρη Αικατερίνη του Παναγιώτη
  4. Λεκάκης Βασίλειος του Γεωργίου
  5. Παραράς Εμμανουήλ του Γεωργίου
  6. Σαλτερής Αντώνιος του Ηρακλή