Εκλογές 2019 - Σύρος: Κατάθεση συνδυασμού "Ανοιχτοί Ορίζοντες για τη Σύρο"

Εχουμε την εικόνα του συνδυασμού "Ανοιχτοί Ορίζοντες για την Σύρο", συνδυασμός του οποίου ηγείται ο Νίκος Λειβαδάρας... Μάλιστα, οι τελευταίες εξελίξεις τον έφεραν σε συνεργασία με τον Ευάγγελο Χαλκιά, τον επικεφαλής του συνδυασμού "Μαζί για τη Σύρο μας"... Και σήμερα, ο Νίκος Λειβαδάρας, πέρασε την πόρτα του Πρωτοδικείου Σύρου και κατέθεσε τον σχετικό φάκελο... Και όπως τόνισε" Σήμερα καταθέσαμε στο πρωτοδικείο Σύρου την δήλωση υποψηφιότητας του συνδυασμού μας.
Ένα συνδυασμό που κατάφερε να κάνει πράξη από πολύ νωρίς το πνεύμα του “Κλεισθένη” και να ενώσει σ’ ένα ψηφοδέλτιο με προοδευτικό πολιτικό στίγμα, δυνάμεις από πολλούς χώρους. Ανθρώπους νέους στα κοινά καθώς και ανθρώπους με εμπειρία. Η ομάδα μας δεν είναι μια ομάδα ψεύτικων υποσχέσεων. Έχουμε πρόγραμμα, το οποίο καταρτίστηκε μετά από ουσιαστικό διάλογο, καθώς και θέληση και όρεξη για να το κάνουμε πραγματικότητα".
Ας δούμε τα πρόσωπα που συγκροτούν το ψηφοδέλτιο του κου Λειβαδάρα και ..."Ανοιχτοί Ορίζοντες" για την Σύρο μας" 

Υποψήφιος Δήμαρχος Λειβαδάρας Νικόλαος του Εμμανουήλ

Υποψήφιοι Δημοτικοί σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας Άνω Σύρου
Δαρζέντα Άννα του Μάρκου
Ζώρζου Σοφία του Ευαγγέλου
Καράβα Μαρία (Μαίρη) του Γεωργίου
Κουταβάς Παναγιώτης του Ιωάννη
Μαρώτης Αντώνιος - Ιωάννης του Κωνσταντίνου
Ρηγούτσος Αλοϊσιος (Λούης) του Γεωργίου
Ρούσσος Ιωάννης (Λίμπρος) του Δημητρίου
Φρέρης Πέτρος του Μάρκου

Υποψήφιοι Δημοτικοί σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας Ερμούπολης
Αγγελοπούλου Μαρία (Μαρίζα) του Ιωάννη
Αληφραγκής Μηνάς του Θεόδωρου
Βρούτσης Ιωάννης του Νικολάου
Γεωργιάδου Ευαγγελία (Βιβή) του Ιωάννη
Γιαλόγλου Ανδρέας του Νικολάου
Δοναδίκης Μιχαήλ του Ματθαίου
Δράκου Ειρήνη του Δημητρίου
Καλογεράκη Αικατερίνη του Μιχαήλ
Καραμολέγκος Νικόλαος του Αντωνίου
Κασσιανού Ευφροσύνη (Έφη) του Δημητρίου
Κεράνης Ιωάννης του Σταμάτη
Λεονταρίτη Κλεονίκη (Αλίκη) του Αργύριου
Λίτσας Παναγιώτης του Γεωργίου
Λυγνού Μαρουσώ (Σούλα) του Αντωνίου
Μπαρμπέτα Φλώρα του Σταύρου
Μώτος Πέτρος του Φίλιππου
Παππά Ευαγγελία (Λίτσα) του Κωνσταντίνου
Πιταούλης Ιωάννης του Ελευθερίου
Πρίντεζης Βεντούρης του Αντωνίου
Ρούσσος Μάριος του Γεωργίου
Ρούσσου Φλώρα του Ανδρέα
Σπόντης Αλέξανδρος του Δημητρίου
Τελώνης Εμμανουήλ (Μάνος) του Ευστάθιου
Φωτεινιάς Νικόλαος του Βασιλείου
Χαλκιάς Ευάγγελος του Ιωάννη
Χειμώνα Ασημίνα (Μίνα) του Δημητρίου

Υποψήφιοι Δημοτικοί σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας Ποσειδωνίας
Μαραγκού Κανδιώ του Βίκτωρα
Μπάιλα Καλλιόπη (Πόπη) του Αντωνίου
Μπόλιας Αλέξανδρος του Παντελεήμονος
Πρίντεζη Αγγελική του Πέτρου
Ρούσσος Ιωάννης (Γλύνας) του Σεβαστιανού
Ρούσσος Μάρκος του Πέτρου
Σαργολόγος Αλφόνσος (Κολλητήρι) του Ιωσήφ

Υποψήφιοι σύμβουλοι Κοινότητας Άνω Σύρου
Βασάλος Γεώργιος του Νικολάου
Βαφέα Αντωνέττα (Τέτα) του Νικολάου
Βαφέας Ιωάννης του Αντωνίου
Νέλλα Ευδοκία (Εύη) του Λάμπρου
Ρηγούτσος Αντώνης του Μαρίνου
Ρούσσου Άννα του Ευάγγελου
Τζαβάρα Ροδαρία του Ιωσήφ

Υποψήφιοι σύμβουλοι Κοινότητας Βάρης
Βαρθαλίτης Νικόλαος του Παντελεήμονος
Λομβράνου Μπριγκίτα - Μαρία του Σερβάτιου
Μακρυωνίτου Σοφία του Βαρθολομαίου
Ξανθάκη Αντωνία του Πέτρου
Σαργολόγος Φραγκίσκος – Βασίλειος (Κολλητήρι) του Αλφόνσου
Σεκλός Κωνσταντίνος του Γεωργίου
Φρέρης Γεώργιος του Ιωάννη

Υποψήφιοι σύμβουλοι Κοινότητας Γαλησσά
Βακόνδιος Ευάγγελος του Ιωσήφ
Βασσάλος Πέτρος του Ανδρέα
Βουτσίνου Αγνή του Αντωνίου
Βουτσίνου Αικατερίνη του Αντωνίου
Σουέρεφ Ματθαίος - Στέφανος του Κωνσταντίνου
Στεφάνου Θηρεσία του Ιωσήφ
Στεφάνου Ιωάννης - Αιμύλιος (Καράκιας) του Μάρκου

Υποψήφιοι σύμβουλοι Κοινότητας Ερμούπολης
Βρούτση Ευαγγελία του Νικολάου
Γαβριήλ Χαράλαμπος (Μπάμπης) του Κωνσταντίνου
Γάγκου Ευαγγελία του Γεωργίου
Ελ Μπαραγκε Ναμπίλ (Αλέξανδρος) του Ιμπραχίμ
Ζαρμπώνης Νικόλαος του Κυριάκου
Καλόγερας Λεωνίδας του Γεωργίου
Καφούρος Ιωάννης του Γεωργίου
Κουτσοβασίλης Ανάργυρος (Αργύρης) του Βασιλείου
Μαραγκός Ευάγγελος του Γαβριήλ
Μαρκουίζου Ιωάννα (Γιάννα) του Μάρκου
Μαυροκέφαλος Σωτήριος του Αντωνίου
Παπαφίγκος Δημήτριος του Ηλία
Περρή Αργυρώ (Ρούλα) του Ευαγγέλου
Τσιριγώτης Πολυχρόνης (Χρόνης) του Στυλιανού
Τσίρκα Βίλμα του Θωμά
Χαλκιά Ανθή (Μπούμπα) του Γεωργίου
Ψαριανού – Λημναίου Στυλιανή (Στέλλα) του Φίλιππου

Υποψήφιοι σύμβουλοι Κοινότητας Μάννα
Καγιαβάς Δημήτρης του Σπυρίδωνα
Κρεατσούλας Χρήστος του Ιωάννη
Μαυράκη Μαρία του Νικολάου
Ρούσσου Αδελαΐς (Έλλη) του Λεονάρδου
Ρούσσου - Ρωμανού Ελένη του Αντωνίου - Ιωσήφ
Τσαούσογλου Χρήστος του Ευριπίδη
Χάλαρη Μαρία Ευαγγελία (Μαριλία) του Αντωνίου

Υποψήφιοι σύμβουλοι Κοινότητας Πάγου
Βαρθαλίτου Μαριλία του Γεωργίου
Δεναξά Μαρία του Βασιλείου
Ζέμελης Ελευθέριος του Μηνά
Ρούσσος Ισίδωρος (Ρίκος) του Ιωάννη
Φρέρη Μαργαρίτα (Ρίτα) του Πέτρου

Υποψήφιοι σύμβουλοι Κοινότητας Ποσειδωνίας
Μπάκα Δέσποινα (Ναταλί) του Νικολάου
Παλαιολόγος Ιωσήφ του Ιακώβου
Παπαβασιλείου Παναγιώτης (Τάκης) του Ράλλη
Πρίντεζη Γεωργία του Ιωάννη
Πρίντεζη Θηρεσία (Τερέζα Ανάποδου) του Μάρκου

Υποψήφιοι σύμβουλοι Κοινότητας Φοίνικα
Κωνσταντινίδου Κυριακή (Κική) του Ευρυπίδη
Μαραγκός Μάριος του Βίκτωρα
Πλατή Μαρία (Μάνια) του Νικολάου
Ρούσσος Νικόλαος (Γιαννάρης) του Σεβαστιανού
Ψιλοπούλου Αλκμήνη του Ελευθέριου

Υποψήφια Σύμβουλος Κοινότητας Χρουσσών  
Ξενάκη Ανθούλα του Σωτήριου

Καλούμε όλους τους συντοπίτες μας που μας δείχνουν την εμπιστοσύνη τους, την αισιοδοξία αυτή που ολοένα και πιο θερμή βλέπουμε πλέον στα μάτια τους να την μετουσιώσουν σε δύναμη για να παλέψουμε να έρθει για την Σύρο Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ.